17sep Tech Hub Assen 17-09-2026 15:00

Export Circle Duitsland

Export Circle Duitsland - samen sneller succesvol in de Duitse markt

Duitsland biedt enorme kansen. Maar wie eenmaal gestart is, merkt al snel: het is geen kopie van Nederland. De markt vraagt om een andere aanpak, andere keuzes en vooral: praktijkervaring.

Ben jij recent gestart met export naar Duitsland of overweeg je serieus de stap naar onze grootste handelspartner? Heb je vragen over marktbenadering, marketing, cultuurverschillen of het vinden van klanten? En lijkt het je waardevol om hierover regelmatig te sparren met andere ondernemers die in dezelfde fase zitten? Dan is de Export Circle Duitsland misschien iets voor jou.

Binnenkort starten wij met een exclusieve groep van 10 tot 12 niet-concurrerende bedrijven. In deze Export Circle brengen we ondernemers samen die dezelfde uitdagingen en ambities hebben. In een open en vertrouwelijke setting delen we praktijkervaringen, bespreken we kansen en knelpunten en leren we van elkaar én van ervaren exporteurs en specialisten.

Ieder kwartaal komen we bijeen om de voortgang te bespreken, ervaringen uit te wisselen en nieuwe inzichten op te doen. De deelnemers bepalen zelf welke thema's op de agenda komen.

Wat kun je verwachten?

  • 4 tot 6 bijeenkomsten per jaar
    Compact, persoonlijk en inhoudelijk sterk.
  • Het ‘wel & wee’ rondje
    Dé kern van elke sessie. Wat heb je gedaan? Wat werkte? Waar loop je vast? Hier versnelt je leercurve het meest.
  • Ervaren exporteurs aan tafel
    Ondernemers die Duitsland al kennen delen hun praktijkverhalen. Eerlijk, concreet en direct toepasbaar.
  • Vraaggestuurd programma
    Geen vaste formats, maar thema’s die spelen bij de deelnemers. Dus altijd relevant. •
  • Toegang tot een netwerk van experts
    Van juridische vraagstukken tot sales en distributie. Je hebt snel de juiste kennis binnen handbereik.

Wat levert het je concreet op?

  • Je voorkomt kostbare fouten door te leren van anderen
  • Praktische kennis en ervaringen uit de markt
  • Open gesprekken met niet-concurrerende collega-exporteurs
  • Toegang tot een netwerk van ervaren ondernemers en specialisten
  • Concrete tips en inzichten die direct toepasbaar zijn
  • Je creëert focus en ritme in je exportactiviteiten
  • Je ontwikkelt beter inzicht in de Duitse cultuur en besluitvorming
  • En misschien wel het belangrijkste: je merkt dat je er niet alleen voor staat

Voor wie?
Voor ondernemers en exportverantwoordelijken die:

  • Serieus werk maken van de Duitse markt
  • Al gestart zijn of recent zijn gestart 
  • Willen leren van anderen én actief willen bijdragen

Op donderdag 17 september van 15:00 - 18:00 uur organiseren we een eerste kennismakingsbijeenkomst. Na deze bijeenkomst kun je beslissen of je wilt aansluiten. Samen stellen we dan ook de agenda voor de komende bijeenkomsten vast. 

Interesse? Neem contact met ons op. We vertellen je graag meer en kijken samen of deze community bij jou past.

Evert Jan Schouwstra
T 06 1003 4513
E: e.schouwstra@exportclubnoord.nl

Sluit je aan bij de Export Circle Duitsland en versnel je succes in de Duitse markt.

Datum en tijd

17-09-2026 15:00

Locatie

Tech Hub Assen, Industrieweg 1, 9402 NP Assen

Registreren

Deze site wordt beveiligd door reCAPTCHA en het Google Privacy-beleid en de servicevoorwaarden zijn van toepassing.

Onze Elite leden